sakızağacı tesisatçı

Sakızağacı tesisatçı olarak tesisat alanında eskiden kullanılan geleneksel yöntemler son yıllarda teknolojinin de katkılarıyla yerini modern yöntemlere bırakmıştır. Bu sayede haftalar süren tadilat ve onarım işlemleri bir güne hatta bir kaç saate düşmüştür. Gelişen teknolojinin tesisatçılık sektörüne getirdiği en önemli yeniliklerden biri termal kamera cihazıdır. Bu cihaz sayesinde kırık boruya ısıtılmış su dökülür ve tesisattaki sızıntı kolaylıkla tespit edilir. Şöyle ki sıcak suyun oluşturduğu termal harita bilgisayar ekranında görüntülenir ve su kaçağının bulunduğu nokta rahatlıkla tespit edilir. Bunun haricinde kullanılan bir diğer yöntem de akustik cihaz yardımıyla su kaçağını tespit etmedir. Akustik aletin kullanımı ise şu şekildedir. İlk olarak su kaçağının bulunduğu evin bütün çeşmeleri kapatılır. Ardından dairenin tesisatı binanın tesisatından vana kullanılarak ayrılır.

Tesisatta Tek Numara 0212 544 36 75

Bundan sonra ise iç tesisata basınç uygulanır ve basınç farkı yardımıyla su kaçağı tespiti yapılır. Sakızağacı su tesisatçı olarak su kaçağını fark etmeniz durumunda güvenilir ve alanında uzman bir firmaya durumu bildirmenizi öneririz. Çünkü her ay gelen faturaya yansıyan bu durum evinizde boyaların ve sıvanın kabarıp düşmesine ve evinizin nem kokmasına neden olur ve eğer bir alt kat komşunuz var ise onun da tavanından sızıntı olmasına neden olur. Böyle bir durum karşısında aranızda husumet çıkabilir. Aynı şekilde sizin hakkınızda hukuki işlemlere başvurabilme ve sizi dava edebilme hakkına sahiptir. Böyle durumlara muhatap olmamanız için erken müdahale edilmesi şarttır. Su tesisatıyla ilgili bir diğer önemli sorun da lavaboların, klozetin veya banyo giderinin tıkanması gibi temel tıkanma problemleridir.
Bakırköy sakızağacı su tesisatçısı olarak bu duruma da kameralar yardımıyla kaliteli ve uygun bir çözüm sunmaktayız. Bunda ise kamerayı içeriye göndererek ekrandan izlenir ve kameranın tespit ettiği tıkanıklık uygulanan basınçla açılır ve tıkanıklık sebebi olan maddeler boru içerisinden çıkarılır. Böylece tıkanıklık giderilmiş olur. Ama Sakızağacı tesisatçı olarak önemle rica ettiğimiz şöyle bir konu var ki tesisat işlerini işinin ehli bir firmaya yaptırınız. Aksi halde tadilattan sonra bile sorun devam edebilir ve yeniden tadilat için para ve zaman harcamak zorunda kalabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a comment

Call Now ButtonTıkla ARA : 0551 231 83 55